איך כושר משפיע על הורות?

האם אימהות ואבות שמתאמנים על בסיס קבוע יהפכו להורים טובים יותר?

הנה כמה הסברים על הקשר בין פעילות גופנית והורות.

הסיבה הטובה ביותר בעבור אימהות ואבות להתאמן על בסיס קבוע היא ההשפעה שיש לאימון על מצב הרוח.

זאת הודות לאנדורפינים, חומרים כימיים המופרשים במוח בזמן פעילות גופנית, המשפיעים לחיוב על מצב הרוח אימון קבוע מביא עימו שינוי ביחס כלפי הילדים.


הדבר מתבטא ביותר סבלנות כלפיהם וירידה במתח שחשים כשהם משתוללים, מרעישים ומתנהגים באופן קיצוני ולא רגיל. אחת הסיבות לכך היא תחושת הנינוחות והרגיעה שנובעת

מהפרשת האנדורפינים גם לאחר הפעילות.


אימהות ואבות זקוקים למספיק שעות שינה, וחשוב שהיא תהיה איכותית. שינה לא רצופה ולא עמוקה, או לחלופין שנת לילה של חמש שעות בלבד, משפיעות מאוד על איכות החיים של ההורה. אימוני כושר שמתאימים למין המתאמן ולגילו יביאו גם לשיפור באיכות השינה.


חשיבות רבה מיוחסת לפעילות אירובית קבועה לשם שיפור מערכות הלב, כלי הדם והנשימה, אך האימונים החשובים ביותר לשיפור איכות חיים, האטת תהליכי הזדקנות באופן כללי חשוב שהורים יהיו חזקים כדי לבצע בהצלחה פעולות יום-יומיות, למשל הרמת קניות מהסופר או הרמת דלי מים, נשיאת תינוקות וילדים במשקלים שונים ועוד זה המקום גם לציין את השכיחות הגבוהה של השמנת יתר בקרב ילדים - מגמה שהפכה למגפה של ממש.


לכן חשוב עד מאוד שתהיה בבית דוגמה אישית טובה, שההורים ישמשו מודל לחיקוי בכל הקשור לאורח חיים בריא, מכיוון שהילדים מחקים את ההורים בתחומים רבים וחשובים. חשוב לי לציין שילדים רואים הכל ומתייחסים לעצמם כמו שאתם מתייחסים לעצמכם אם אתם משקיעים בעצמכם, אכפת לכם מעצמכם, איך התגובות שלכם כלפי אירועים מסוימים.

ה כ ל הם רואים ומחקים

אז זה לא יעזור אם תאמרו משהו אחד ותעשו משהו אחר כי ילדים לא עושים את מה שאתם אומרים להם, הם עושים את מה שאתם עושים.

אמא וילדה עושות פעילות גופנית בחצר, האמא מראה לה דוגמא אישית

5 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול