איך כושר משפיע על לחץ נפשי ?

אנחנו חיים בעידן שכל הזמן ואנחנו מנסים להשיג כל-כך הרבה, הלחץ והעומס גובר מאחר ואנחנו רוצים עוד ועוד וגם מצפים מאיתנו כל הזמן לעוד ועוד , המחשבות לא מצליחות להפסיק לרוץ ואדרנלין פועל שעות נוספות מה שמפריע לנו "לכבות" את עצמנו, נוסיף את זה שכל הזמן יש רטטים, צלצולים, אורות לא פוסקים והגוף כל הזמן מרגיש בסטרס ובלחץ, חוץ מזה שאנחנו חיים במדינת ישראל והחיים כאן מלאי לחץ מבחינת מלחמות בלתי פוסקות, הילדים מתגייסים לצבא ומסכנים את חייהם והורים דואגים וחרדים לשלום ילדהם. בכל אופן הלחץ הזה מלווה אותנו כל שנות חיינו.


לחץ נפשי מתמשך יכול לגרום למחלות, עלייה בלחץ הדם ועוד. כשהלחץ משפיע על המוח ועל מערכת העצבים, כל הגוף סובל.


לחץ נפשי איך מתמודדים איתו ומה עוזר להפחית סטרס

איך אפשר להפחית את השפעות הלחץ על הגוף שלנו?

בשנים האחרונות עולה ממחקרים שהתרומה של פעילות גופנית מועילה לטיפול בדיכאון, חרדה כללית, דימוי עצמי נמוך ועוד בעיות פסיכיאטריות שונות.

אחת הסיבות שספורט הוא כלי לטיפול מאחר ובעת פעילות גופנית משתחררים הורמונים בשם "אנדרופינים" כימיקלים במוח הפועלים כמשככי כאבים טבעיים ותורמים לתחושת רוגע ולהפחתת סטרס ולחץ.המלצות הם :

- תדירות פעילות גופנית - לפחות 3 פעמים בשבוע

- עצימות הפעילות - חשוב שתהיה גבוהה יחסית , ככל שהעצימות גבוה רמת האדרופינים שמשתחררת גבוהה יותר

-לגוון בפעילות הגופנית, במקום, בתרגילים להתאמן עם חברים וכל הזמן לגרות את מערכות הגוף השונות

-האזנה למוסיקה במהלך פעילות גופנית מגבירה את שחרור האנדורפינים, במיוחד במהלך פעילות אירובית כגון ריצה, כך שההשפעות על הקלת הלחץ הן כמעט מיידיות.

-אפשר להוסיף מדיטציה לאחר פעילות גופנית ואפילו מומלץ - המדיטציה מרגיעה את הנפש משקיטה אותה תורמת גם היא להפחתת לחצים וכאשר היא נעשית בצמוד לפעילות גופנית היא מלמדת את הגוף לעבוד ממצב של סטרס (אימון הוא סוג של סטרס על הגוף) למצב של רגיעה וכך גם בחיים עצמם תוכלו לבצע את המיומנות הזו שתרכשו במידה ותתמידו בזה לאורך לתקופה

19 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול